HarrachMAX - Ski & Snowboard school

Winter sports in the Czech World Cup region Harrachov. Ski & Snowboard School HarrachMAX in Harrachov.

Would you like to ski, snowboard or do any other winter sports in Harrachov? If you want to spend your winter holiday in Harrachov with the whole family or looking for a full entertainment and skiing with friends, ski & board school HarrachMAX is exactly for you.

We offer ski & snowboard lessons for all age groups.

Kids starting with skiing can have fun in the SnowKidsPark, advanced kids can explore slopes with our instructors.

HarrachMAX also offers courses for beginners and advanced adults, skiing and snowboarding, privately or in a group.

Teaching in national languages 

Private lessons:

The greatest progress and success in learning skiing and snowboarding will guarantee you private lessons with your private instructor. Looking for some useful tips for your skiing or snowboarding technique? Whether you are a beginner or advanced, your instructor will individually respond to your needs in the course of instruction to achieve the greatest success and improvement in your technique.

Price list:

Group lessons:

Chcete se naučit lyžovat?
Pak jste ve škole lyžování a snowboardingu HarrachMAX v dobrých rukou. Naši instruktoři se postarají o znatelný pokrok ve Vašem lyžování. Nemusíte mít žádné obavy. Můžete se naučit lyžovat i jako dospělý. Praktikujeme moderní výukovou metodu, která Vás dovede bezpečně k Vašim prvním sjezdům. Při zařazování do skupin dbáme na to, aby Vaše zdatnost a lyžařská dovednost odpovídala skupině, se kterou budete trávit svůj volný čas.

Price list: